۱۳۹۹ پنج شنبه ۷ اسفند
معاونت پژوهشی دانشگاه آراد
سخنگوي دانشگاه آزاد اسلامي خبر داد تشكيل كميته مقابله با بحران و امدادرساني به مناطق سيل زده
سخنگوي دانشگاه آزاد اسلامي گفت: بعد از وقوع سيل بلافاصله كميته مقابله با بحران در سازمان مركزي اين دانشگاه تشكيل شد و هم اكنون امدادرساني به مناطق سيل زده در حال انجام است.
سخنگوي دانشگاه آزاد اسلامي گفت: بعد از وقوع سيل بلافاصله كميته مقابله با بحران در سازمان مركزي اين دانشگاه تشكيل شد و هم اكنون امدادرساني به مناطق سيل زده در حال انجام است.

دكتر بيژن رنجبر سخنگوي دانشگاه آزاد اسلامي در مصاحبه اختصاصي با خبرنگار روابط عمومي گفت: بعد از وقوع سيل بلافاصله كميته مقابله با بحران در سازمان مركزي اين دانشگاه تشكيل شد و هم اكنون امدادرساني به مناطق سيل زده در حال انجام است.

بيژن رنجبر افزود: با توجه به اينكه دانشگاه آزاد اسلامي يك دانشگاه اجتماعي است و با توجه به رويكرد جديد مديريتي و اينكه اين دانشگاه متعلق به مردم است و در خدمت مردم و جامعه بايد باشد و با توجه به اتفاقات اخير در نقاط مختلف كشور پا به پاي ديگر نهادها و ارگان‌هاي كشور عكس العمل نشان داد.

وي گفت: با توجه به پيام حضرت آقا مبني بر اين كه همه نهاد‌هاي لشكري، كشوري و عمومي بايد پا به پاي همديگر عمل كنند و خدمت رساني به مناطق سيل زده را انجام دهند دانشگاه آزاد اسلامي هم وظيفه خود دانسته تا در اين راه كمك رساني را انجام دهد.

قائم مقام رئيس دانشگاه در امور آموزش عالي و تحصيلات تكميلي افزود: پس از پيام رياست محترم هيئت مؤسس و هيئت امناي دانشگاه آزاد اسلامي، جناب آقاي دكتر ولايتي خطاب به رياست محترم دانشگاه، جناب آقاي دكتر طهرانچي، بلافاصله كميته مقابله با بحران در سازمان مركزي تشكيل شد و دستور رئيس دانشگاه به كليه روساي استاني در خصوص به كارگيري ظرفيت‌ها و پتانسيل‌هاي دانشگاه براي كمك‌رساني و خدمت‌رساني به سيل‌زدگان ابلاغ شد و تمام روساي استاني و واحدهاي دانشگاهي در حالت آماده‌باش براي مقابله با بحران‌هاي احتمالي حاصل از سيل و به ويژه كمك به استان‌هاي آسيب‌ديده قرار گرفتند.

سخنگوي دانشگاه آزاد اسلامي گفت: در استان گلستان امداد رساني در حال انجام است و كميته مقابله با بحران در اين استان نيز تشكيل شده است و اسكان اضطراري و تهيه روزانه حدود 600 پرس غذاي گرم و سرد روزانه و تهيه لوازم بهداشتي، آب معدني و ... به صورت روزانه، جمع‌آوري، خريد و بسته‌بندي كمك‌هاي غيرنقدي، اعزام گروه‌هاي امدادگر دانشجويي به مناطق و هماهنگي كامل با مسئولين استان و سپاه شهرستان آق‌قلا جهت توزيع كمك‌هاي دانشگاهيان در حال انجام است. هم‌اكنون نماينده رياست محترم دانشگاه جناب آقاي مهندس موسوي، رئيس مركز حراست دانشگاه جهت رصد اوضاع و هماهنگي با مسئولان دانشگاهي و استاني در منطقه حضور دارند.

وي گفت: در استان فارس نيز با توجه به اتفاقي كه ديروز افتاد رئيس دانشگاه آزاد استان فعالانه در هماهنگي با مسئولاني استاني مشغول خدمت‌رساني هستند و تا كنون حدود 800 نفر اسكان اضطراري در واحد شيراز و حدود 180 نفر در واحد لار را داشته‌اند.

وي در ادامه گفت: در ساير استان‌ها از جمله استان‌هاي لرستان، خوزستان، سيستات و بلوچستان و ... هماهنگي‌هاي لازم با مسئولين استان و ستاد مديريت بحران جهت كمك‌رساني و خدمات‌رساني انجام شده است.

سخنگوي دانشگاه آزاد اسلامي افزود: تا 16 فروردين اسكان اضطراري، امكانات خوابگاهي دانشگاه آزاد اسلامي در اختيار سيل زدگان قرار مي‌گيرد و رؤساي استاني هماهنگي‌هاي لازم براي امداد رساني را انجام مي‌دهند.

تاریخ:
1398/01/17
تعداد بازدید:
53
منبع:
iau
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:4
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
بازدیدکنندگان سایت
اوقات شرعی
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal