۱۴۰۰ جمعه ۲۴ ارديبهشت
اندیشکده مطالعات راهبردی هیات امنا دانشگاه آزاد اسلامی
اطلاعيه جلسه

فعاليت انديشكده مطالعات راهبردي دانشگاه آزاد اسلامي در جلسه‌اي با حضور دكتر فريدون عزيزي عضو هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي و دكتر حسن امامي معاون انديشكده مطالعات راهبردي آغاز شد

دكتر عزيزي ضمن تأكيد بر اهميت ارتقاي اعضاي علمي و تقويت باورمندي، حركت به سوي دانشگاه نسل چهارم را به عنوان هدف مطرح كرد.  

وي همچنين اجتناب از تصميم‌‌گيري‌ هاي فردي را ضروري دانست و تصريح كرد: حضور رياست دانشگاه و نماينده وزير علوم و رئيس نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ‌ها در ساختار شوراي عالي سياستگذاري انديشكده، مانع از بروز هرگونه اصطكاك و تزاحم با بخش‌هاي مختلف شده و تقويت همكاري‌ها را به دنبال خواهد داشت.  

رئيس انديشكده مطالعات راهبردي دانشگاه آزاد اسلامي در پايان ابراز اميدواري كرد كه  با كمك اين انديشكده تحولات مثبتي ايجاد شود تا جايي كه دانشگاه آزاد اسلامي به ‌عنوان مرجعيت علمي كشور، منطقه و حتي در سطح بين‌المللي مطرح شود

دكتر حسن امامي معاون انديشكده مطالعات راهبردي دانشگاه آزاد اسلامي، در اين جلسه سه ساعته ضمن بيان تاريخچه تأسيس انديشكده، اهداف و مأموريت‌هاي آن، انديشكده را به‌عنوان محلي براي فكرورزي، فكرستاني، انديشه‌ورزي و بازوي مشورتي هيئت امناي دانشگاه دانست.

در بخشي از اين مراسم مديران گروه مطالعات راهبردي به تشريح ديدگاه‌هايي در خصوص نحوه فعاليت اين انديشكده پرداختند.   

ايجاد انديشكده مطالعات راهبردي بر مبناي ضرورت‌ها و دغدغه‌هاي مورد تأكيد هيات امنا و به منظور بررسي موشكافانه و تخصصي موارد مطروحه در دستور كار هيات امناي دانشگاه قرار گرفت. در همين راستا در اسفند ماه سال 1396، هيات امنا با ايجاد انديشكده مطالعات راهبردي موافقت كرده و رياست آن را بر عهده فريدون عزيزي عضو منتخب شوراي عالي انقلاب فرهنگي در هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي گذاشت تا نسبت به تدوين ساختار تشكيلاتي و شيوه‌نامه اجرايي آن اقدام نمايد.  

از ابتداي سال 97 تدوين ساختار تشكيلاتي، تدارك زيرساخت‌ها و تجهيزات مورد نياز، شناسايي افراد خبره براي همكاري با انديشكده در قالب گروه‌هاي مطالعات راهبردي و كادر اجرايي صورت پذيرفت.

اولين جلسه شوراي عالي سياستگذاري انديشكده در آبان ماه سال جاري با مأموريت محوله از سوي هيات امنا به منظور بررسي ساختار كلان دانشگاه برگزار شد.  در ادامه 26 دي 97 نمايه تشكيلاتي انديشكده به تصويب رياست محترم  هيات مؤسس و امناي دانشگاه آزاد اسلامي رسيد.

مأموريت اصلي انديشكده بنا به تشخيص و ارجاع هيات امنا، ارائه راهكارهاي متنوع، تخصصي و بي‌طرفانه در حوزه‌هاي فرهنگي، علمي، پژوهشي، ساختاري و تدوين طرح‌هاي آينده‌نگر در جهت ارتقاي كيفيت و پيشرفت و ترقي دانشگاه است.

تركيب گروه‌هاي مطالعات راهبردي متشكل‌ از خبرگان و صاحب‌نظران عرصه‌هاي مختلف علمي كشور در كنار مسئولين اجرايي دانشگاه آزاد اسلامي است

تاریخ:
1397/12/13
تعداد بازدید:
133
امتیازدهی
میانگین امتیازها:4 تعداد کل امتیازها:6
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
تمام حقوق اين وب سايت متعلق به سازمان مركزي دانشگاه آزاد مي باشد
Powered by DorsaPortal